projektpraca.eu

Główna księgowa

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
  • Dodano: 22 kwietnia 2024
  • Ważna do: 06 maja 2024
288
2024-04-22 2024-05-06

Opis stanowiska pracy

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach poszukuje kandydatów na stanowisko głównego księgowego

Zakres obowiązków

  • planowanie, kontrolowanie i koordynowanie spraw w zakresie rachunkowości
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami obowiązującymi w WDK;
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz nad terminowym regulowaniem zobowiązań i należności;
  • kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji finansowych
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość finansową i podatkową: sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów dla ZUS, GUS, US, PFRON, banków lub innych podmiotów;
  • analiza wykorzystania środków
  • prowadzanie wszystkich ewidencji księgowych;
  • prowadzenie spraw związanych z bankową obsługą rachunków budżetu WDK
  • planowanie środków finansowych na bieżącą działalność zgodnie z ustawą o finansach publicznych i ustawą – prawo zamówień publicznych oraz innymi przepisami
  • zapewnienie właściwych polityk wewnętrznych i procesów obowiązujących w Polsce;
  • kontrola formalna, merytoryczna i rachunkowa dowodów księgowych,
  • nadzór nad działem finansowo-kadrowym, organizacja pracy i wsparcie zespołu;
  • współpraca z pozostałymi działami.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowany kierunek: finanse i rachunkowość)
  • przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia księgowości w oparciu o ustawę o rachunkowości w sektorze finansów publicznych
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości
  • praktycznej umiejętności sporządzania sprawozdań finansowych
  • dobra znajomość obsługi programów pakietu MS Office: Word, Excel,
  • znajomość zagadnień w zakresie przygotowania i zarządzania projektami, w tym współfinansowanymi ze środków funduszy UE
  • znajomość ustawy o finansach publicznych i rachunkowości
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem

Mile widziane

  • umiejętność podejmowania decyzji i przejmowania odpowiedzialności za prowadzenie powierzonych zadań
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność planowania oraz ustalania priorytetów
  • zdolność szybkiego przyswajania wiedzy oraz analitycznego myślenia
  • skrupulatność, rzetelność oraz dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy
  • znajomość programu Symfonia
  • inicjatywa, otwartość na zmiany i angażowanie się w usprawnienia procesów funkcjonujących w organizacji
  • umiejętność pracy w zespole, pod presją czasu

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie;
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia;
  • możliwość rozwoju zawodowego i niezbędne narzędzia pracy

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: wdk@wdk-kielce.pl  do dnia 25 kwietnia 2024 r.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

W dokumentach prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2019.1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Adres e-mail

wdk@wdk-kielce.pl