projektpraca.eu

Główna księgowa

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
  • Dodano: 29 kwietnia 2024
  • Ważna do: 13 maja 2024

Opis stanowiska pracy

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach poszukuje kandydatów na stanowisko Głównego Księgowego

Zakres obowiązków

  • planowanie, kontrolowanie i koordynowanie spraw w zakresie rachunkowości
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami obowiązującymi w WDK
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz nad terminowym regulowaniem zobowiązań i należności
  • kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji finansowych
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość finansową i podatkową: sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów dla ZUS, GUS, US, PFRON, banków lub innych podmiotów
  • analiza wykorzystania środków
  • prowadzanie wszystkich ewidencji księgowych
  • prowadzenie spraw związanych z bankową obsługą rachunków budżetu WDK
  • planowanie środków finansowych na bieżącą działalność zgodnie z ustawą o finansach publicznych i ustawą – prawo zamówień publicznych oraz innymi przepisami
  • zapewnienie właściwych polityk wewnętrznych i procesów obowiązujących w Polsce
  • kontrola formalna, merytoryczna i rachunkowa dowodów księgowych
  • nadzór nad działem finansowo-kadrowym, organizacja pracy i wsparcie zespołu
  • współpraca z pozostałymi działami.

Nasze wymagania

Wykształcenie:

a) ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej 3-letniej praktyki w księgowości,
b) ukończona szkoła średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i posiadanie co najmniej 6-letnej praktyki w księgowości,
c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
  • przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia księgowości w oparciu o ustawę o rachunkowości w sektorze finansów publicznych
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości
  • praktyczna umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych
  • dobra znajomość obsługi programów pakietu MS Office: Word, Excel,
  • znajomość zagadnień w zakresie przygotowania i zarządzania projektami, w tym współfinansowanymi ze środków funduszy UE
  • znajomość ustawy o finansach publicznych i rachunkowości
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem

Kandydat oświadcza, że:

- ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych
- nie był prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;

Mile widziane

  • umiejętność podejmowania decyzji i przejmowania odpowiedzialności za prowadzenie powierzonych zadań
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność planowania oraz ustalania priorytetów
  • zdolność szybkiego przyswajania wiedzy oraz analitycznego myślenia
  • skrupulatność, rzetelność oraz dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy
  • znajomość programu Symfonia
  • inicjatywa, otwartość na zmiany i angażowanie się w usprawnienia procesów funkcjonujących w organizacji
  • umiejętność pracy w zespole, pod presją czasu

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia
  • możliwość rozwoju zawodowego i niezbędne narzędzia pracy

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: wdk@wdk-kielce.pl
do dnia 09 maja 2024 r.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

W dokumentach prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2019.1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).