projektpraca.eu

Dyrektor szkoły

Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach
  • Dodano: 24 czerwca 2024
  • Ważna do: 15 lipca 2024
352
2024-06-24 2024-07-15

Opis stanowiska pracy

Zarząd Świętokrzyskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kielcach (ŚSTO) ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach (ZSS) :

I. Do podstawowych obowiązków dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach będą należeć:

  1. realizacja zadań wynikających z prawa oświatowego przewidzianych dla dyrektora szkoły działającej jako placówka niepubliczna, w szczególności:
  • sprawowanie nadzoru pedagogicznego i kontroli jakości nauczania;
  • organizacja procesu dydaktycznego;
  • wspieranie nauczycieli w realizacji ich zadań;
  • przestrzeganie i realizacja zadań́ wynikających ze statutu ŚSTO;
  • dysponowanie środkami określonymi w planie finansowym ZSS;
  • współpraca z Zarządem ŚSTO;
  • realizowanie uchwał Zarządu ŚSTÓ;
  1. przestrzeganie i realizacja obowiązków wynikających ze statutu ŚSTO;
  2. realizacja zadań zdefiniowanych przez Zarząd ŚSTO, w szczególności:
  • rozwój szkoły poprzez korzystanie z projektów edukacyjnych i pozyskiwanie finansowania zewnętrznego;
  • uczestniczenie w programach i projektach ŚSTO oraz realizacja misji i wizji szkoły w zgodzie z wartościami ŚSTO;
  • uczestniczenie i organizacja szkoleń w obszarach edukacyjno-rozwojowych;
  • opracowanie i realizowanie planu nadzoru pedagogicznego, w tym ewaluacji wewnętrznej i badania jakości pracy szkoły;
  • budowanie pozytywnego wizerunku szkoły w lokalnym środowisku oraz na zewnątrz.

II. Do konkursu może  przystąpić osoba będąca nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, która spełnia łącznie następujące wymagania:

  1. ukończyła studia magisterskie i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz  kwalifikacje do zajmowania stanowiska  nauczyciela  w  jednostkach, których dotyczy konkurs, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  2. posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;
  3. posiada umiejętność pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych na realizację projektów;
  4. posiada doświadczenie w roli motywującego i inspirującego lidera zespołu oraz umiejętność stworzenia warunków do rozwoju zawodowego dla pracowników;
  5. posiada praktyczną wiedzę w zakresie sprawnej organizacji, administracji i zarządzania finansami;
  6. posiada wizję funkcjonowania szkoły oraz wyznaczania celów i planów jej rozwoju;
  7. posiada wysokie umiejętności komunikacyjne i mediacyjne oraz zdolność do współpracy oraz budowania trwałych relacji w oparciu o zaufanie i szacunek;
  8. posiada umiejętność reprezentowania własnej organizacji na zewnątrz, w tym w formie wystąpień publicznych lub prezentacji;
  9. nie była  karana  karą  dyscyplinarną,  o  której  mowa  w  art.  76  ust.  1  ustawy z  dnia  26 stycznia  1982  r.  –   Karta  Nauczyciela  (Dz. U. z  2023r.poz. 984.t.j. ), a  w  przypadku   nauczyciela   akademickiego karą  dyscyplinarną,  o  której mowa  w  art.  276 ust.  1  ustawy  z  dnia  20 lipca 2018 r. –   Prawo  o  szkolnictwie  wyższym i nauce(Dz. U.z 2023 r., poz. 742 t.j.) oraz nie toczy się przeciwko niej postępowanie dyscyplinarne;
  10. nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  11. nie toczy się przeciwko niej postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego;
  12. nie była  karana  zakazem  pełnienia  funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o  którym mowa  w  art.  31  ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 104 t.j.).

III.      Zgłoszenia osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

  1. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju zespołu szkół, których dotyczy konkurs;
  2. CV z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela lub stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego;
  3. kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy, o którym mowa w pkt II.2;
  4. kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia;
  5. kopię aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego;
  6. kopię karty  oceny  pracy  lub  oceny  dorobku  zawodowego – w przypadku nauczyciela i nauczyciela akademickiego;
  7. oświadczenie, że przeciwko kandydatowi nie toczy się postępowanie karne,  postępowanie   dyscyplinarne   lub postępowanie  o ubezwłasnowolnienie;
  8. oświadczenie, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  9. oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 104 t.j.);
  10. oświadczenie o dopełnieniu obowiązku, o którym mowa w art. 7 ust. 1 i ust. 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 273.t.j.);
  11. oświadczenie, że kandydat nie był karany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela ((Dz. U. z 2023r.poz. 984 t.j. ), .) lub w  art.  276 ust.  1  ustawy  z  dnia  20 lipca 2018 r. –   Prawo  o  szkolnictwie  wyższym i nauce(Dz. U.z 2023 r. poz. 742 t.j.)
  12. oświadczenie, że kandydat ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z pełni praw publicznych;
  13. oświadczenia, że  kandydat  wyraża  zgodę na  przetwarzanie swoich  danych  osobowych  zgodnie  z  ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z2019.poz.1781 t.j.).) w celach przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora;
  14. ewentualne referencje uzasadniające przebieg dotychczasowej kariery i przygotowanie do pełnienia roli dyrektora szkoły.

O nas:

Od ponad 30 lat tworzymy szkołę społeczną, która jest alternatywą dla tradycyjnego modelu edukacji. Naszą społeczność tworzą nauczyciele, pracownicy, uczniowie i zaangażowani rodzice. Pracujemy w zespole z dobrą energią, w przyjaznej atmosferze, twórczo rozwijając kompetencje przyszłości. Razem pokonujemy trudności, pomagamy sobie wzajemnie i uczymy się od siebie.

Uczymy i wychowujemy dzieci i młodzież w atmosferze bezpieczeństwa, otwartości i tolerancji – te wartości towarzyszą nam we wszystkich codziennych kontaktach i relacjach. Lubimy być razem i cenimy różnorodność.

Nasza szkoła podstawowa jest jedną z najlepszych szkół podstawowych w Kielcach – nasi absolwenci świetnie radzą sobie we współczesnym świecie. Oferujemy rozwój zawodowy, szkolenia, pracę z doświadczoną i życzliwą kadrą, atrakcyjny system wynagrodzeń, niezbędne narzędzia pracy.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do konkursu proszę składać w sekretariacie Zespołu Szkół Społecznych, Aleja IX Wieków Kielc 15, 25-516 Kielce (tel. 41 361 33 55; 41 343 39 53) w zamkniętych kopertach i dopiskiem "Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach lub mailowo na adres: sylwia.gralec@gmail.com w terminie do dnia 15 lipca 2024r.

Konkurs przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Zarząd Świętokrzyskiego   Społecznego Towarzystwa   Oświatowego w  Kielcach. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Kontakt z pracodawcą

41 361 33 55; 41 343 39 53

Adres e-mail

sylwia.gralec@gmail.com