projektpraca.eu

Terapeuta zajęciowy / Pedagog

Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" Środowiskowy Dom Samopomocy typu B/C
  • Dodano: 27 stycznia 2020
  • Ważna do: 02 marca 2020

Opis stanowiska pracy

Poszukujemy osoby do pracy w placówce wsparcia dziennego na stanowisku Terapeuta zajęciowy lub Pedagog. Osoba odpowiedzialna będzie za prowadzenie zajęć terapeutycznych i treningów dla Uczestników Placówki. Uczestnikami Ośrodka są osoby zmagające się z innymi przewlekłymi zaburzeniami czynności psychicznych (np. Choroba Alzheimera, Choroba Parkinsona, następstwa kryzysów neurologicznych itp.) oraz osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. Pracownik będzie odpowiadał również za prowadzenie  niezbędnej dokumentacji (np. indywidualny plan postępowania wspierająco-aktywizującego, oceny półroczne realizacji planu postępowania wspierająco aktywizującego, dzienniki itp.). Do zadań należała będzie również współpraca z resztą zespołu wspierająco-aktywizującego.

Praca w oparciu o umowę o pracę w wymiarze 1 etatu.

Prosimy zainteresowane osoby o wysłanie CV na adres mailowy: sds@nadziejarodzinie.org.pl

Wymagania

Od osoby zatrudnionej na niniejszym stanowisku oczekujemy spełnienia poniższych aspektów:

- wykształcenie kierunkowe (ukończona szkoła policealna w zawodzie terapeuty zajęciowego lub wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika),

- gotowość do pracy z osobami starszymi zmagającymi się z różnymi trudnościami oraz z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną,

- duża empatia i zrozumienie wobec potrzeb Uczestników Ośrodka,

- komunikatywność,

- pomysłowość w odniesieniu do metod pracy,

- umiejętność prowadzenia dokumentacji, szybkość uczenia się.