projektpraca.eu

Specjalista ds. budżetowania i kontrollingu

ZUCH i AP CHEMAR SA w Kielcach
  • Dodano: 10 lutego 2021
  • Ważna do: 24 marca 2021

Opis stanowiska pracy

Zakres zadań:

  • pozyskiwanie danych oraz budżetowanie i planowanie finansowe, krótko i długoterminowe (plany roczne i wieloletnie), budowa modeli biznesowych i ocena inwestycji
  • uczestnictwo w obszarze kalkulacji cen świadczonych usług
  • bieżąca analiza i wyjaśnienia odchyleń od planu
  • opracowywanie analiz i cyklicznych raportów finansowych/zarządczych/innych wraz z prezentacją i komentarzami do wyników analiz
  • analiza sprawozdań i planów finansowych oraz formułowanie na jej podstawie wniosków
  • terminowa realizację zadań, często pod presją czasu

Wymagania

Wymagania/Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe o kierunku ekonomicznym, finansowym (rachunkowość, controling)
  • bardzo dobra, praktyczna znajomość Excel (warunek konieczny)
  • minimum 2 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku specjalisty ds. kontrolingu/kontrolera finansowego lub pokrewnym
  • umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków oraz przedstawiania danych na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz, a także budowania opisowych komentarzy
  • doświadczenie w redagowaniu dokumentów finansowych (plany, sprawozdania, raporty)
  • umiejętność budżetowania i planowania finansowego (plany roczne i wieloletnie)
  • umiejętność sporządzanie raportów i analiz finansowych oraz zarządczych
  • umiejętności wykorzystania narzędzi sprawozdawczych i budżetowych
  • bardzo dobra znajomość rachunkowości zarządczej i finansowej (głównie w zakresie sprawozdawczości finansowej)
  • znajomość zagadnień podatkowych
  • odpowiedzialność za rzetelną i terminową realizację powierzonych zadań
  • nastawienie na konstruktywne rozwiązywanie problemów/zagadnień
  • umiejętność współpracy z innymi działami i organizacji pracy własnej i pracy pod presją czasu,

    Oferujemy:

  •  pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę

  • konkurencyjne wynagrodzenie

    możliwość ciągłego podnoszenia swoich kompetencji.