projektpraca.eu

Kluczowy doradca ogólny ŚOWES

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej - Caritas Diecezji Kieleckiej
  • Dodano: 01 lutego 2020
  • Ważna do: 09 lutego 2020

Opis stanowiska pracy

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej - poszukuje kandydatów na stanowisko:  Kluczowy Doradca Ogólny ŚOWES

Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę 0,5 etat.

Miejsce wykonywania pracy: Busko - Zdrój oraz praca na terenie 3 powiatów: buski, kazimierski, pińczowski.

Obowiązki, m.in.:

1. prowadzenie doradztwa kluczowego w szczególności w obszarze: tworzenia PS przez osoby fizyczne, tworzenia PS przez osoby prawne (organizacje lub jednostki samorządu terytorialnego), przekształcenia przedsiębiorstwa (spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów, spółki) w PS, ekonomizacji NGO (podjęcie działalności nieodpłatnej, odpłatnej pożytku publicznego, podjęcie działalności gospodarczej przez NGO), tworzenia i funkcjonowania podmiotów reintegracyjnych (CIS, KIS, WTZ, ZAZ),

2. prowadzenie doradztwa na poziomie ogólnym w zakresie: zakładania PS (z uwzględnieniem różnorodnych form prawnych i typów), zakładania PES (z uwzględnieniem różnorodnych form prawnych i typów), rejestrowania działalności PES, zewnętrznego finansowania PS i PES, prowadzenia działalności statutowej PES, współpraca z pozostałymi pracownikami OWES.

więcej szczegółów na stronie www.sowes.pl , kielce@caritas.pl

Wymagania

- wykształcenie wyższe, - minimum trzyletnie doświadczenie udokumentowane doświadczenie we wsparciu tworzenia PS lub PES, - wiedza z zakresu Ekonomii Społecznej, - wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu:

  • zakładania PS (z uwzględnieniem różnorodnych form prawnych i typów),
  • zakładania PES  (z uwzględnieniem różnorodnych form prawnych i typów)
  • rejestrowania działalności PES,
  • zewnętrznego finansowania PS i PES,
  • prowadzenia działalności statutowej PES,

- umiejętność rozpoznania potrzeby klienta/potrzeby i oczekiwania wsparcia, w oparciu o nie przygotowania procesu indywidualnego, prowadzenia klientów oraz przeprowadzenia oceny    tego procesu, - umiejętność samodzielnego przeprowadzenia analizy potrzeb wsparcia klienta, - umiejętność przygotowania procesu doradczego, który będzie uwzględniał rozwój PES, - umiejętność rozwiązywania sytuacji trudnych podczas procesu w sposób konstruktywny dla procesu rozwiązywania problemu i uczenia się   organizacji, itd.