projektpraca.eu

Główna Księgowa/ Główny Księgowy

Fundacja Gramy z Tobą
  • Dodano: 04 września 2024
  • Ważna do: 18 września 2024
237
2024-09-04 2024-09-18

Opis stanowiska pracy

Zatrudnimy osobę na stanowisku Głównego Księgowego/Głównej Księgowej. Zapewniamy pracę w zgranym zespole i miłej atmosferze. Jesteśmy otwarci na rozwój i poszerzanie kompetencji.

Zakres obowiązków:

Pełna obsługa księgowa Fundacji Gramy z Tobą, Zakładu Aktywności Zawodowej Manufaktura Pietraszki, Środowiskowego Domu Samopomocy

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami

Wystawianie faktur

Kontrola dokumentów pod względem formalno-rachunkowym

Dekretowanie i księgowanie dokumentów

Rozliczanie podatku VAT

Sporządzanie  comiesięcznych wniosków  do PFRON  o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników oraz rozliczanie dofinansowania

Współpraca z instytucjami zewnętrznym (UW, UM, US, ZUS, GUS, PFRON)

Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów

Sporządzanie rocznych sprawozdań do Narodowego Instytutu Wolności

Rozliczanie kosztów prowadzenia działalności ZAZ wg źródeł finansowania

Ewidencja przychodów i wydatków Zakładowego Funduszu Aktywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami

Sporządzanie projektów rocznych preliminarzy kosztów ZAZ oraz ich zmian w trakcie roku

Sporządzanie kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowo-rzeczowych z wydatkowania środków przeznaczonych na działalność ZAZ w podziale na źródła finansowania

Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowo-rzeczowych z wydatkowania środków przeznaczonych na działalność ŚDS w podziale na rodzaje wydatków, zgodnie z obowiązującą umową

Analiza i bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych pod kątem prowadzonej działalności

Prawidłowe i terminowe naliczanie wynagrodzeń pracowników Fundacji oraz ZAZ, z uwzględnieniem wszystkich składników wynagrodzeń listy płac, dokonywanie terminowych płatności

Deklaracje ZUS, PIT, CIT

Zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników  w zakresie ubezpieczeń społecznych

Księgowanie list płac i innych rozliczeń pracowników

Dostarczanie na czas odpowiednich informacji do różnych instytucji (m.in. do US, ZUS, PFRON, PPK), przygotowywanie raportów i niezbędnych zestawień na potrzeby sprawozdawczości

Prawidłowe naliczanie i kontrola ZFŚS - wydatkowanie środków ZFŚS zgodnie z ustawą w sposób określony w regulaminie, naliczanie kwot odpisu.

Wymagania

Nasze wymagania

Doświadczenie w pracy na stanowisku księgowej/księgowego

Znajomość przepisów rachunkowych

Znajomość przepisów podatkowych

Znajomość pakietu MS Office

Znajomość Comarch ERP Optima

Umiejętność analizowania danych i wyciągania wniosków

Umiejętność organizowania sobie pracy

Umiejętność efektywnej komunikacji i budowania dobrych relacji w zespole

Otwartość na zmieniające się przepisy prawa

Terminowość, samodzielność, dokładność, chęć stałego poszerzania wiedzy

Mile widziane

Wiedza w zakresie ekonomii społecznej

Doświadczenie w pracy w III sektorze

Prosimy o przesyłanie CV na adres: zaz@gramyztoba.pl

Kontakt z pracodawcą

728863778

Adres e-mail

zaz@gramyztoba.pl