projektpraca.eu

Asystent Prawny w Zespole Spraw Sądowych

Lextio sp. z.o.o sp.k
  • Dodano: 19 stycznia 2021
  • Ważna do: 28 lutego 2021

Opis stanowiska pracy

  • Prowadzenie postępowań sądowych, w szczególności w sprawach cywilnych i gospodarczych lub innych sporów przed innymi organami i instytucjami z zakresu prawa bankowego, gospodarczego i upadłościowego
  • Prowadzenie kalendarza posiedzeń sądowych i terminów
  • Przeprowadzanie analiz stanu faktycznego i prawnego celem zaproponowania dalszego toku postępowań
  • Sporządzanie projektów pism procesowych oraz pism pozasądowych, związanych z bieżącymi sprawami
  • Udział w negocjacjach, przygotowaniu i opiniowaniu umów dotyczących bieżących działań
  • Wsparcie i doradztwo prawne oraz obsługa prawna planowanych i prowadzonych działań
  • Współpraca z kancelariami zewnętrznymi
  • Monitorowanie postępowań sądowych lub administracyjnych, w tym prowadzenie stosownych rejestrów i sporządzanie raportów
  • Bieżąca analiza zmian w przepisach prawnych i orzeczeniach sądowych

Wymagania

  • Biegła znajomość zagadnień praktycznych związanych problematyką prawa cywilnego i prawa bankowego, w tym związane ze sporami sądowymi.
  • Umiejętność trafnej analizy sytuacji prawnej
  • Analityczny sposób myślenia i umiejętności formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
  • Terminowość i dokładność w wykonywaniu zadań
  • Komunikatywność, skrupulatność, odpowiedzialność oraz zaangażowanie, kultura osobista
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność skutecznego działania pod presją czasu

OFERUJEMY

  • Umowę o pracę lub stałą współpracę w ramach umowy cywilnoprawnej
  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole ceniącym rozwój merytoryczny
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze prawnym
  • Szkolenia prawne i rozwój