Opis stanowiska pracy
- 1) Ewidencjonowanie i opracowywanie naukowe muzealiów: pełne naukowe inwentaryzowanie obiektów inwentarzowych, opracowanie opisowe obiektów na kartach wszystkich katalogów działowych, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowego, naukowego i w systemie elektronicznym - MONA, samodzielne prace badawcze przekrojowe pod różnym kątem zbiorów działu, wykonywanie ekspertyz historycznych na zlecenie Dyrektora, prowadzenie kwerend w celu systematycznego uzupełniania dokumentacji naukowej i dla potrzeb scenariuszy wystaw.
- 2) Prowadzenie działalności naukowo-badawczej: prowadzenie badań terenowych, archiwalnych, bibliotecznych dotyczących historii i kultury Kielc, opracowania naukowe i popularno-naukowe związane z historią Kielc, z kulturą miejską oraz z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, rzemiosła artystycznego i kultury materialnej XIX i XX wieku, opracowanie materiałów naukowych i popularnonaukowych, w tym do wydawnictw specjalistycznych o tematyce kieleckiej i regionalnej, opracowanie scenariuszy wystaw, tworzenie i upowszechnianie opracowań dotyczących zbiorów muzeum, podnoszenie kwalifikacji naukowych i zawodowych.
- 3) Prowadzenie działalności wystawienniczej i popularyzowanie zbiorów: organizacja ekspozycji stałych i czasowych dotyczących Kielc i regionu, opracowywanie katalogów i informatorów do wystaw w zakresie historii Kielc i regionu, popularyzacja wiedzy o mieście poprzez wykłady, odczyty, artykuły popularnonaukowe, lekcje muzealne, współpraca z instytucjami oraz towarzystwami regionalnymi i specjalistycznymi, organizacja konkursów dotyczących historii miasta.
Wymagania
- Wymagania niezbędne:
- 1) Ukończone studia pierwszego lub drugiego stopnia związane z zakresem gromadzonych w muzeum zbiorów (preferowane kierunki: historia, historia sztuki, etnografia/etnologia).
- 2) Znajomość aktów prawnych związanych z działalnością statutową Muzeum (w szczególności dotyczących zakresu, form i sposobu ewidencjonowania muzealiów, warunków, sposobu i trybu ich przenoszenia oraz udostępniania i zabezpieczenia zbiorów).
- 3) Praktyczna umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office.
- 4) Niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
- 5) Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
- Wymagania dodatkowe (nieobligatoryjne):
- 1) Znajomość obsługi programów do ewidencjonowania muzealiów (ze wskazaniem na system ewidencyjny MONA).
- 2) Udokumentowane zainteresowania badawcze historią Kielc i regionu.
- 3) Znajomość języka obcego, preferowany j. rosyjski lub j. niemiecki.
- 4) Umiejętność pisania wniosków o dofinansowanie działań kulturalnych.
- 5) Znajomość technik konserwacji zabytków.
- 6) Znajomość technik digitalizacyjnych.
- 7) Dokładność, sumienność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy.
- 8) Umiejętność pracy zarówno samodzielnej jak i pracy w zespole.
- 9) Doświadczenie zawodowe w zakresie pracy w instytucjach muzealnych, naukowych, zwłaszcza związane ze specyfiką stanowiska.
Wymagane dokumenty i oświadczenia:
- 1) List motywacyjny oraz CV.
- 2) Kwestionariusz osobowy*
- 3) Kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje.
- 4) Oświadczenie kandydata, stwierdzające, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe o korzystaniu z pełni praw publicznych, o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych*
- 5) Klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy*
*Wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej: https://mhki.bip.gov.pl/oferty-pracy/
- 1) Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać na adres email: poczta@mhki.kielce.eu, lub złożyć w Sekretariacie Muzeum, ul. Świętego Leonarda 4, 25-303 Kielce w nieprzekraczalnym terminie do 19 lutego 2025 roku, do godz. 15.00, z dopiskiem: "Nabór na wolne stanowisko asystenta/adiunkta muzealnego".
Kontakt z pracodawcą
41 340 55 25
Adres e-mail
poczta@mhki.kielce.eu