projektpraca.eu

Specjalista ds. IT

Hochtrans
  • Dodano: 27 lipca 2020
  • Ważna do: 27 sierpnia 2020

Opis stanowiska pracy

  • Kontrola legalności oprogramowania oraz dbanie o cyberbezpieczeństwo;
  • Przygotowanie i kontrola przestrzegania standardów i procedur bezpieczeństwa;
  • Administrowanie sieciami LAN/WLAN;
  • Współpraca z dostawcami teleinformatycznymi;
  • Realizacja zakupów sprzętu teleinformatycznego;
  • Obsługa domen, hostingu itp;
  • Współpraca z dz. Marketingu np. przy obsłudze stron www;
  • Współpraca z zewnętrznymi dostawcami aplikacji i programów;
  • Przygotowywanie stanowisk pracy IT dla pracowników firmy;
  • Kontrola stanu ilościowego i jakościowego sprzętu IT;
  • Kontrola zgodności rozwiązań aplikacyjnych i systemowych z rozporządzeniami o ochronie danych osobowych;
  • Zapewnienie efektywności i wysokiej bezawaryjności działania systemów i aplikacji;
  • Wsparcie użytkowników w bieżących problemach - pomoc zdalna i telefoniczna;
  • samodzielne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów dotyczących sprzętu komputerowego i aplikacji biurowych;

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe lub średnie, preferowane wyższe o kierunku informatyki, automatyki, elektroniki (kierunki pokrewne);
  • Przy wykształceniu wyższym 3 lata pracy w tym 2 lata na podobnym stanowisku;
  • Przy wykształceniu średnim doświadczenie zawodowe 5 lat pracy, w tym 2 lata na stanowiskach związanych z informatyką, administracją infrastrukturą IT lub wsparciem pracy użytkownika;
  • Preferowane posiadanie certyfikatów, ukończenie kursów i szkoleń w zakresie informatyki, administracji systemami itp.;
  • Dobra znajomość zagadnień związanych z infrastrukturą informatyczną oraz z zakresu systemów i rozwiązań informatycznych.