Specjalista ds. aktywizacji i integracji w ramach projektu - mamy na siebie plan! Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców gminy Bieliny

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Ośrodek w Kielcach
  • Dodano: 10 grudnia 2019
  • Ważna do: 19 grudnia 2019

Opis stanowiska pracy

Do zadań Specjalisty w szczególności należeć będzie:

- realizacja działań integracyjnych i aktywizacyjnych na rzecz uczestników projektu, w tym: organizacja kursów zawodowych, staży, dwóch wizyt studyjnych oraz konferencji Kończącej.

- współpraca z pracownikami socjalnymi w zakresie rozwijania działań włączających uczestników projektu w działania społeczne i animowanie działań wynikających z Indywidualnego Planu Działania,

- współpraca z lokalnymi instytucjami i przedsiębiorstwami w zakresie aktywizacji na rynku pracy w celu realizacji staży zawodowych,

- gromadzenie dokumentów finansowych w zakresie działań dotyczących uczestników projektu ? ścisła współpraca z księgową,

- zatwierdzanie dokumentacji oraz inne czynności niezbędne do prawidłowej realizacji projektu

Wymagania

Jakiej osoby poszukujemy ?

  • dynamicznej,
  • lubiącej pracę i stały kontakt z ludźmi,
  • gotowej na współpracę z samorządem, organizacjami i liderami społecznymi,
  • otwartej i kreatywnej, dla której nie będzie stanowiło problemu inicjowanie spotkań, działań i kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi na danym obszarze,

Co oferujemy w zamian ? ? umowę o pracę, w wymiarze czasu pracy ? etatu,

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia;
  • pracę w młodym, przyjaznym zespole,
  • możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Czego wymagamy ?

  • doświadczenie na stanowisku o podobnym zakresie
  • umiejętność efektywnej komunikacji miedzy rożnymi osobami i podmiotami,
  • umiejętność pracy z grupą, moderowania i prowadzenia spotkań,
  • znajomość specyfiki i najważniejszych uwarunkowań społeczno-gospodarczych regionu świętokrzyskiego,

Dodatkowymi atutami będą:

  • ukończone szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe w obszarach związanych z ekonomią społeczną, potwierdzone certyfikatami,
  • doświadczenie w realizacji projektów/inicjatyw o charakterze społecznym,
  • osiągnięcia w zakresie budowania partnerstw lokalnych,
  • osiągnięcia w zakresie tworzenia lokalnych/regionalnych strategii rozwoju,
  • dodatkowe wykształcenie (np. studia podyplomowe, certyfikaty profesjonalne, branżowe uprawnienia zawodowe)