projektpraca.eu

Kierownik Działu Pracy Naukowej i Wystaw

Muzeum Zabawek i Zabawy
  • Dodano: 06 października 2022
  • Ważna do: 19 października 2022

Opis stanowiska pracy

*przygotowywanie długofalowych planów pracy Działu i uczestnictwo w ich realizacji,

*przygotowywanie planu działalności naukowo-badawczej oraz udział w pracach badawczych,

*przygotowywanie planów wystaw czasowych, stałych i wydarzeń oraz ich realizacja,

*organizacja i koordynacja pracy podległego działu oraz inicjowanie działań usprawniających formy i metody pracy Działu,

*przygotowywanie wniosków o dofinansowanie wystaw i rozliczanie przyznanych dotacji,

*poszukiwanie materiałów na potrzeby wystawy (m.in. prowadzenie kwerend w muzeach, archiwach i bibliotekach),

*przygotowywanie umów z projektantami i podwykonawcami, jak i innych dokumentów niezbędnych w pracy Działu oraz nadzór nad realizacją warunków zawartych w umowach,

*współpraca z kuratorami wystaw, głównym inwentaryzatorem oraz pozostałymi działami niezbędnymi dla realizacji wystaw i wydarzeń,

*realizacja podstawowych obowiązków kierowniczych wynikających z wewnętrznych regulaminów,

*projektowanie lub uczestniczenie w pracach nad aranżacją wystaw, koordynowanie prac technicznych związanych z przygotowywaniem, realizacją i demontowaniem poszczególnych ekspozycji,

*naukowe opracowywanie zbiorów,

*inicjowanie tematów badawczych,

*przygotowywanie informacji o zabawkach na potrzeby Muzeum,

*prezentowanie informacji na konferencjach naukowych,

* przygotowywanie artykułów i publikacji naukowych,

*udział w działalności popularyzatorskiej i edukacyjnej,

*udział w pracach nad Rocznikiem Muzealnym i przygotowywanie treści do niego.

Wymagania

*wykształcenie wyższe specjalistyczne związane z podstawową działalnością Muzeum, preferowane kierunki: historyczne, społeczne lub humanistyczne,

*minimum sześć lat stażu pracy, w tym rok na stanowisku kierowniczym,

*minimum dwa lata doświadczenia w pracy w Muzeum.