projektpraca.eu

Główny Księgowy / Główna Księgowa

WWTECH
  • Dodano: 04 października 2022
  • Ważna do: 18 października 2022

Opis stanowiska pracy

Innowacyjna i prężnie działająca na rynku polskim oraz światowym firma WWTECH zajmująca się mobilną obróbką skrawaniem WWTECH poszukuje kandydata/ki na stanowisko:

Wymagania

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie i odpowiedzialność za pełną księgowości Spółki w ramach ustawy o rachunkowości
  • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT, raportów JPK, odpowiedzialność za ich prawidłowość i terminowość
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości jak również raportów okresowych
  • Współpraca z biegłym rewidentem
  • Sporządzanie informacji statystycznych dla GUS
  • Odpowiedzialność za opracowywanie, aktualizowanie planu kont, polityki rachunkowości zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi oraz prawem podatkowym, oraz współudział w tworzeniu innych procedur wewnętrznych
  • Bieżąca kontrolna formalno-prawna dokumentów księgowych oraz innych dokumentów powodujących skutki finansowe
  • Odpowiedzialność za prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych, rozliczanie inwentaryzacji aktywów Spółki, prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych Spółki
  • Nadzór nad płynnością finansową
  • Kontakty z bankami w zakresie prowadzonych rachunków bankowych, wymiany walut, gwarancji bankowych
  • Prowadzenie spraw płacowo-kadrowych Spółki, w tym naliczane wynagrodzeń
  • Sporządzanie deklaracji ZUS, reprezentowanie Spółki przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
  • Udział w przygotowaniu rocznych, miesięcznych budżetów Spółki, prognoz, pakietu konsolidacyjnego
  • Bieżąca bezpośrednia współpraca z kontrolerem finansowym zagranicą, w siedzibie Grupy
  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowo-finansowych i odpowiednie dostosowywanie procedur w Spółce
  • Aktywne wspomaganie Zarządu w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw finansowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii
  • Minimum 5-letnie doświadczenie pracy na stanowisku Głównego Księgowego lub Samodzielnego Księgowego, ale w większej lub międzynarodowej organizacji
  • Preferowane posiadanie „Certyfikatu do prowadzenia Ksiąg Rachunkowych”
  • Znajomość zasad rachunkowości w tym również MSSF
  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów z zakresu podatków, w szczególności ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług
  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy
  • Preferowane doświadczenie pracy w międzynarodowej organizacji
  • Preferowana znajomość programu księgowego ERP Comarch CDN XL, Optima, Płatnik
  • Umiejętność tworzenia raportów, budżetów, planowania oraz analitycznego myślenia
  • Znajomość języka polskiego oraz angielskiego w stopniu płynnym
  • Znajomość obsługi komputera na poziomie zaawansowanym, w szczególności ekspercka znajomość MS Excel i PowerPoint
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne, bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność pracy samodzielnej i wyznaczania priorytetów działań, rozwiązywania problemów, zaangażowanie, rzetelność, dokładność i terminowość

Oferujemy

  • Interesującą pracę w stabilnej, międzynarodowej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Konkurencyjny pakiet wynagrodzenia
  • Pracę w dynamicznym i profesjonalnym zespole, możliwości rozwoju/doskonalenia zawodowego
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Zainteresowanych Kandydatów / Kandydatki prosimy o wskazanie oczekiwań finansowych