projektpraca.eu

Doradca zawodowy

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
  • Dodano: 20 sierpnia 2019
  • Ważna do: 26 sierpnia 2019

Opis stanowiska pracy

Konkurs na stanowisko Doradcy zawodowego w Akademickim Biuro Karier UJK
w Kielcach. Stanowisko współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach projektu ,,AKCELERATOR ROZWOJU Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
w Kielcach".

Kluczowe zadania:

  • świadczenie pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia
  • udzielanie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji zawodowych w szczególności
    o ofercie uczelni, zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i dalszego kształcenia,
  • inicjowanie, organizowanie i prowadzenie indywidualnych porad zawodowych aktywizujących w zakresie poszukiwania pracy zgodnie z wykształceniem i  kierunkiem studiów
  • pozyskiwanie informacji o sytuacji zawodowej, diagnozowanie potencjału i preferencji zawodowych, analizowanie informacji z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, motywacji, uzdolnień, zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz sytuacji materialnej i rodzinnej
  • świadczenie porad indywidualnych z zakresu działalności gospodarczej
  • udzielenie informacji zawodowej nt. rynku pracy, możliwości podnoszenia kompetencji
    i potwierdzania kwalifikacji
  • wspieranie w przygotowywaniu do procesów rekrutacyjnych i kontaktów z pracodawcami
  • dokumentowanie prowadzonego procesu doradczego

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia, preferowane wykształcenie wyższe na kierunku: doradztwo zawodowe, prawo, zarządzanie, psychologia
  • minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego lub doradztwa ds. przedsiębiorczości (w ciągu ostatnich 5 lat), poświadczone dokumentami
  • aktualna wiedza z zakresu przepisów prawa normujących prowadzenie działalności gospodarczej
  • umiejętności trenerskie zdobyte w toku doświadczenia zawodowego

Dodatkowe oczekiwania:

  • znajomość zasad realizacji projektów PO WER
  • wysoki poziom kompetencji społecznych i personalnych
  • dobra organizacja pracy własnej
  • zorientowanie na klienta

Forma składania aplikacji:

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesłać na adres abk@ujk.edu.pl lub złożyć w siedzibie Akademickiego Biura Karier:

Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK w Kielcach

Ul. Świętokrzyska 21 p.2/06

25-406 Kielce