projektpraca.eu

Kurs operator maszyn CNC

Centrum Rozowju Społeczno-Ekonomicznego
  • Dodano: 30 września 2019
  • Ważna do: 30 października 2019

Opis stanowiska pracy

Całkowity czas trwania kursu to 160 godzin lekcyjnych (20 dni), w tym 40 godzin zajęć teoretycznych, 120 godzin zajęć praktycznych. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje m.in. ogólną wiedzę o obróbce i skrawaniu, wykorzystywanych urządzeniach, BHP, używanych materiałach, metodach i jakości, ćwiczenia związane między innymi z programowym przygotowaniem materiałów, doborem parametrów, ćwiczenia z samego wykonywania obróbek. Na zakończenie kursu zostanie przeprowadzony egzamin zewnętrzny. Uczestnik po zdaniu egzaminu otrzymuje certyfikat i uprawnienia do zawodu potwierdzające nabycie kwalifikacji.

Każdy uczestnik kursu Operator maszyn CNC weźmie udział w tematycznie związanym kursie ECDL CAD. Całkowity czas trwania kursu to 40 godzin lekcyjnych (5 dni), w tym zajęcia teoretyczno ?praktyczne. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje m.in. aplikacje rysunki 2D, tworzenie obiektów, wymiarowanie. Kurs kończy się egzaminem potwierdzającym zdobycie kwalifikacji ECDL CAD, a po jego zdaniu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

W ramach szkolenia uczestnik otrzymuje:

  • stypendium szkoleniowe
  • wyżywienie
  • materiały szkoleniowe
  • zwrot kosztów dojazdu
  • zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/ osobą zależną

Wymagania

Uczestnikami Projektu mogą być osoby, które:

  • zamieszkują teren województwa świętokrzyskiego
  • są bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy
  • bierne zawodowo tj. bez zatrudnienia lecz niezarejestrowane w Powiatowym/ Miejskim Urzędzie Pracy jako bezrobotne
  • osoby powyżej 29 roku życia

Każdy uczestnik projektu może należeć do kilku grup ale minimum do 1 z wymienionych poniżej:

  • kobiety
  • osoby po 50 roku życia
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • osoby długotrwale bezrobotne
  • osoby z niskimi kwalifikacjami
  • osoby sprawujące opiekę nad osobą zależną oraz powracające na rynek pracy po zakończonym okresie sprawowania opieki

Rekrutacja realizowana będzie z uwzględnieniem zasady równych szans i płci oraz zrównoważonego rozwoju. Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy wszystkich chętnych spełniających wyżej wymienione kryteria.