Projekt Praca Radio Kielce
MUP Kielce

Tel.: 41 36-30-529
Fax: 41 344-23-68
E-mail: gielda@radio.kielce.pl

RK przejdź na naszą stronę
Baza wiedzy
Praca za granicą

EURES


EURES – skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy określającej Europejskie Służby Zatrudnienia (EURopean  Employment Services). EURES został utworzony przez Komisję Europejską, aby wspierać mobilność pracowników na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Lichtensteinu i Szwajcarii.

 

Jeśli planujemy poszukiwanie zatrudnienia na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego warto skorzystać z pomocy EURES

 

Pomoc On-line:

 

Na Portalu Europejskiej Mobilności Zawodowej (www.eures.europa.eu) osoby poszukujące zatrudnienia mogą zapoznać się z ofertami pracy, zarejestrować swoje CV, sprawdzić warunki życia w danym kraju. Strona posiada polską wersję językową, a wyboru języka dokonujemy zaraz po uruchomieniu witryny.

 

Pracodawcy mogą przejrzeć bazę CV zarejestrowanych na portalu, mogą też umieścić swoją ofertę zatrudnienia.

 

Co ważne Portal Europejskiej Mobilności Zawodowej posiada też dział „Nauka”, w którym możemy znaleźć informacje na temat możliwości edukacyjnych i szkoleniowych w Europie.

 

Pomoc w Wojewódzkich i Powiatowych Urzędach Pracy

 

Doradcy, Asystenci EURES w Wojewódzkich Urzędach i pośrednicy pracy zajmujący się problematyką EURES w Powiatowych Urzędach Pracy pomogą w zaplanowaniu bezpiecznej kariery za granicą Polski:

 

- wskażą jak poszukiwać legalnej pracy w Europie;

- pouczą o prawach i obowiązkach pracowników w wybranym kraju;

- pomogą w staraniach o pozwolenia na pobyt i pracę;

- doradzą nawet jak: szukać zakwaterowania, założyć konto bankowe, szukać szkoły dla dziecka, korzystać z opieki zdrowotnej oraz uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym!

 

Pracodawcom z Polski pomogą zaś w legalnym zatrudnieniu obcokrajowców, doradzą jak poszukiwać pracowników o pożądanych kwalifikacjach jeśli takich nie ma na lokalnym rynku pracy.

 

Zasadnicze bowiem usługi EURES to międzynarodowe pośrednictwo pracy oraz informacje na temat warunków życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Pamiętaj - jeśli chcesz szukać pracy poza granicami Polski EURES pomoże podjąć świadomą decyzję!

 

Więcej informacji na stronie: www.eures.praca.gov.pl

zostań terytorialsem